ЕКО-безпека! Як скористатися "дачною амністією»


1. Що таке дачна амністія

У вересні 2006 року набрав чинності федеральний закон, що дозволяє громадянам у спрощеному порядку оформити право власності на земельні ділянки і побудовані на них будинки, гаражі, лазні, прибудови і інші об'єкти нерухомості. Таку "полегшену" процедуру оформлення прав на нерухомість і назвали "дачною амністією». А законом про дачної амністії називають федеральний закон від 30.06.2006 року № 93-ФЗ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів Російської Федерації з питання оформлення в спрощеному порядку прав громадян на окремі об'єкти нерухомого майна".

Призначена дачна амністія, насамперед, для тих, хто отримав земельні ділянки в радянські часи чи на зорі реформ, але до цих пір так і не оформив свої права, або володіє свідоцтвом на землю старого зразка.

При цьому неважливо, на якому праві була надана земля: на праві власності, постійного (безстрокового) користування, довічно успадкованого володіння або взагалі без вказівки переданого права, - в кожній з цих ситуацій ви маєте можливість зареєструвати за собою саме право власності.

Виняток становлять лише ті випадки, коли ділянка передавався у тимчасове користування (оренду), або був отриманий після введення в дію Земельного кодексу РФ, тобто після 30.10.2001 року - "дачна амністія" до них не застосовується.

Не можна забувати і про те, що якщо земельна ділянка за законом у принципі не може перебувати у приватній власності (наприклад, якщо виявиться, що він відноситься до земель лісового фонду), то оформити на нього права власника також не вийде.

Корисні будуть нові правила і землевласникам, побудував на своїй ділянці, скажімо, індивідуальний житловий будинок, не отримавши дозволу на будівництво і на введення будинку в експлуатацію. Закон дозволяє зареєструвати на себе будинок в повідомному порядку, уникнувши процедури судового визнання права на самовільну споруду.

Процедура оформлення прав власника залежить від того, про яку саме нерухомості йдеться. Однак при будь-якій ситуації слід пам'ятати про те, що перелік документів, необхідних для такого оформлення, встановлений законом і є вичерпним. Реєструючі органи не вправі запитувати у вас на свій розсуд додаткові документи.

2. Реєстрація права власності на земельну ділянку

Право власності може бути зареєстровано на земельну ділянку, надану для ведення особистого підсобного і дачного господарства, городництва, садівництва, індивідуального гаражного або індивідуального житлового будівництва.

Для оформлення права власності в територіальний орган Федеральної реєстраційної служби вам необхідно подати такі документи:

1. заяву про державну реєстрацію права власності;

2. квитанцію про сплату державного мита (її розмір в даний час складає 100 рублів);

3. документ, що засвідчує особу заявника. При зверненні представника - нотаріально засвідчена довіреність, що підтверджує його повноваження;

4. будь-який документ про право на земельну ділянку, яка є у вас на руках, зокрема:

- Акт про надання даної земельної ділянки, виданий органом державної влади або органом місцевого самоврядування в межах його компетенції та у порядку, встановленому законодавством, що діяло в місці видання такого акта на момент його видання;

- Акт (свідоцтво) про право на дану земельну ділянку, виданий уповноваженим органом державної влади в порядку, встановленому законодавством, що діяло в місці видання такого акта на момент його видання;

- Видається органом місцевого самоврядування виписка з погосподарській книги про наявність права на дану земельну ділянку (у випадку, якщо ця земельна ділянка надана для ведення особистого підсобного господарства);

- Інший документ, що встановлює або засвідчує право на дану земельну ділянку.

3. Кадастровий план земельної ділянки.

Кадастровий план земельної ділянки видається безкоштовно кадастрової палатою в термін не більше ніж через 10 робочих днів з дня надходження відповідної заяви.

Примітка:

В даний час основна проблема при отриманні кадастрового плану полягає в тому, що в документах державного земельного кадастру є відомості про місцезнаходження кордонів не всіх земельних ділянок, так як раніше в облікові документи не вносилися точні відомості про межі ділянок. У зв'язку з цим для отримання кадастрового плану заявнику потрібно організувати межування своєї земельної ділянки із залученням спеціальної землевпорядної організації.

І, незважаючи на те, що регіональні влади до першого січня 2010 року право встановлювати граничні розцінки на послуги межування, і в багатьох суб'єктах це дійсно робиться, вартість межевания для більшості росіян як і раніше занадто висока.

Роботи по межеванию земельних ділянок проводяться землевпорядною організацією на підставі договору, що укладається з власником земельної ділянки. Законодавчо терміни проведення межування не встановлені, вони визначаються в кожному конкретному випадку окремо і фіксуються в технічному проекті, затверджуваному районним (міським) комітетом із земельних ресурсів та землеустрою. В цілому, межування - це досить тривала процедура, яка може іноді займати до півроку. Слід також зазначити, що всі особи, права яких можуть бути порушені при виробництві межування, сповіщаються про його проведення не пізніше, ніж за 7 календарних днів.

Разом з тим закон № 268-ФЗ від 23.11.2007 року вносить спеціальну поправку до ФЗ "Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та угод з ним". Відповідно до цієї поправки право власності на дачні, садові ділянки і ділянки під особисте господарство чи житлове будівництво реєструється за громадянами навіть у тому випадку, якщо кадастровий план складений в неповному обсязі, зокрема в ньому відсутній документ, що підтверджує кордону даної земельної ділянки. Але в цьому випадку замість плану межування необхідно представити документ, що підтверджує відсутність територіальних суперечок про межі земельної ділянки між сусідами.

4. Оформлення земельної ділянки в садівничих, городницьких, дачному товаристві або кооперативі

Додаткові особливості оформлення у власність земельної ділянки встановлено для тих, хто володіє ділянкою в садівничому, городницьких, дачному товаристві або кооперативі, але не має документів про права на землю.

Громадяни, яким садові, городні чи дачні ділянки надавалися на право довічно наслідуваного володіння або постійного (безстрокового) користування, можуть зареєструвати своє право власності на них відповідно до процедури, яку ми розглядали вище. У цьому випадку прийняття будь-яких рішень про надання ділянок у власність не потрібно.

Якщо ж земельна ділянка, що становить територію садівничого, дачного або городницького об'єднання, був наданий такому об'єднанню або іншій організації, при якій воно було створено, у дачників немає яких-небудь документів на свою ділянку. У цьому випадку для оформлення ділянки у власність їм необхідно самостійно скласти опис місця розташування меж земельної ділянки, отримати в правлінні об'єднання висновок про відповідність опису дійсності і потім звернутися з цими документами і заявою до органу, що здійснює надання земельної ділянки (як правило, це адміністрація муніципального району ).

Якщо раніше жоден з членів садівничого, дачного або городницького товариства не звертався із заявою про надання ділянки у власність, то у заявника додатково може бути запитана засвідчена правлінням копія правовстановлюючого документа на земельну ділянку, що становить територію товариства, і виписка з єдиного державного реєстру юридичних осіб , що містить відомості про товариство.

5. Строки розгляду документів

У двотижневий термін з дня надходження заяви уповноважений орган зобов'язаний прийняти рішення про надання земельної ділянки у власність. Відмова допускається, тільки якщо існує федеральний закон, що встановлює заборону на надання категорії розглянутого земельної ділянки у власність.

Таким чином, тепер члени садівничого, дачного або городницького об'єднання вільні у реєстрації права власності на земельну ділянку в індивідуальному порядку і не залежать від інших членів свого об'єднання і правління.

Після отримання рішення про надання землі у власність можна звертатися до реєстраційної служби для реєстрації права власності, надавши загальний пакет документів (заява, кадастровий план, рішення про надання ділянки у власність, квитанцію про сплату держмита, документ, що засвідчує особу).

Термін проведення державної реєстрації права власності - місяць з дня подання заяви та необхідних документів (незалежно від того, якого об'єкта стосується така реєстрація). Якщо з якої-небудь причини реєструючий орган приймає рішення про відмову в державній реєстрації, то заявнику надсилається повідомлення про причину відмови, а сам відмова може бути оскаржена в судовому порядку.

Проведена державна реєстрація права власності засвідчується свідоцтвом встановленого зразка.

6. Реєстрація права власності на індивідуальні житлові будинки та інші об'єкти нерухомості, розташовані на земельній ділянці

Можна виділити два види будівель, що зводяться на земельній ділянці: вимагають і не вимагають отримання дозволу на будівництво і введення в експлуатацію. До першого виду можна віднести індивідуальні житлові будинки, до другого - господарські будівлі та споруди (гаражі, лазні, сараї, альтанки тощо), а також дачні та садові будиночки. Процедура реєстрації права власності для кожного з цих видів буде мати свої особливості.

Індивідуальні житлові будинки. Раніше при відсутності дозволів на будівництво та введення будинку в експлуатацію будівля визнавалася самовільної, і право власності на будинок можна було визнати тільки в судовому порядку. Нові правила дозволяють піти від необхідності судового розгляду стосовно будинків, вже побудованих на ділянках, призначених для індивідуального житлового будівництва або особистого підсобного господарства.

Разом з тим, необхідно зазначити, що таке послаблення, що дозволяє не отримувати дозвіл на введення будинку в експлуатацію, збережеться лише до 1 січня 2010 року.

Для оформлення права власності на індивідуальний житловий будинок заявнику необхідно надати до територіального органу Федеральної реєстраційної служби наступний пакет документів:

1. Заява про державну реєстрацію права власності.

2. Квитанція про сплату державного мита (100 рублів).

3. Документ, що засвідчує особу заявника. При зверненні представника - нотаріально засвідчена довіреність, що підтверджує його повноваження.

4. Технічний паспорт об'єкта. Оформлення технічного паспорта займає один місяць, і для його отримання громадянину необхідно звернутися із заявою до БТІ. Проведення технічної інвентаризації та видачу технічного паспорта необхідно буде сплатити. На законодавчому рівні єдиного тарифу не встановлено, і питання про розмір такої плати відданий на відкуп регіональним властям або вирішується на договірній основі.

5. Правовстановлюючий документ на земельну ділянку, на якій розташований об'єкт нерухомості (не вимагається, якщо заявник оформив право власності після 1999 року, і у нього на руках є свідоцтво про державну реєстрацію права власності на ділянку).

6. Кадастровий план земельної ділянки.

Разом з тим уявлення кадастрового плану не потрібно:

- Якщо право на земельну ділянку вже було зареєстровано в установленому порядку,

- Якщо вказана земельна ділянка призначена для ведення особистого підсобного господарства і якщо представлений висновок органу місцевого самоврядування відповідного поселення або міського округу, яке підтверджує, що об'єкт розташований в межах кордонів зазначеної земельної ділянки.

7. Реєстрація господарських будівель і споруд, садових і дачних будиночків, зведених на земельних ділянках, призначених для садівництва та дачного господарства

Такі об'єкти можна реєструвати без технічного паспорта. Замість нього заявнику досить самостійно скласти декларацію про об'єкт нерухомості, форма якої затверджена Наказом Мінекономрозвитку РФ № 232 від 15.08.2006 року. У декларації наводиться технічний опис об'єкта, а також вказується місце його знаходження, призначення, кадастровий номер земельної ділянки.

В іншому, перелік документів, необхідних для надання до реєстраційної служби, схожий з наведеним вище.

Отже, для реєстрації права власності на господарські будівлі та споруди, садові і дачні будиночки, зведені на земельних ділянках, призначених для садівництва та дачного господарства до територіального органу Федеральної реєстраційної служби необхідно надати:

1. Заява про державну реєстрацію права власності.

2. Квитанцію про сплату державного мита (100 рублів).

3. Документ, що засвідчує особу заявника. При зверненні представника - нотаріально засвідчена довіреність, що підтверджує його повноваження.

4. Декларація встановленої форми про об'єкт нерухомості.

5. Правовстановлюючий документ за земельну ділянку, на якій розташований об'єкт нерухомості (не вимагається, якщо заявник вже оформив право власності після 1999 року, і у нього на руках є свідоцтво про державну реєстрацію права власності на ділянку).

6. Кадастровий план земельної ділянки.

Подання кадастрового плану не потрібно:

- Якщо право на земельну ділянку вже було зареєстровано в установленому порядку, або

- Якщо у заявника є висновок правління відповідного некомерційного об'єднання, яке підтверджує, що об'єкт розташований в межах кордонів наданої земельної ділянки.


Читайте також:

ПЛАСТИКОВІ СІТКИ І ГРАТИ - НОВІ РІШЕННЯ ДЛЯ ДОМУ І САДУ
У європейських країнах використання полімерних сіток у побуті і присадибному господарстві налічує багаторічну історію. Для Росії ця тема нова і незвична.

Квітник
Хто з дачників не мріяв, щоб у його саду цвіли квіти з ранньої весни до пізньої осені? Якщо правильно підібрати рослини, дбайливо доглядати за ними, мрія здійсниться. Ще не зійде повністю сніг, першими розквітнуть крокуси, потім сцилли (проліски), примули .

Ялівці і кипарисовики для гірки
Хвойні рослини декоративні протягом усього часу року, дуже витривалі і вимагають не так вже й багато турбот. Вони добре виглядатимуть на альпійській гірці.

«Поглиблення» родючості поживних ділянок (частина 4)
Частина перша Частина друга Частина третя Автор статті: Сергій Дьяков Вітаю Вас, мій дорогий абонентів! Сьогодні мова піде знову про компостних купах, точніше про їх ефективному використанні. Припустимо такий варіант, що Вам дуже пощастило, і Ви десь «поцупили» або Вам безоплатно зробили презент.

Роздуми про «користь» поливу.
Автор - Сергій Дьяков Сьогодні поговоримо про «користь» поливу по скопана грунті, тому що одна дія породжує інше. Зараз у нас настало справжнє літо, спека стоїть +36-37, в окремі дні стовпчик піднімається до +39 С. Ось і метушаться мої сусіди по дачі по ділянці хто зі шлангом, хто з лійкою. Я ж віддаю перевагу поливати вулицю, по якій їздять машини. http://www.webfermerstvo.org.ua/


 
Чи потрібна Україні своя валюта?




Результати голосування

  




  Ми тут...