ЕКО-безпека! Кращий сусід - двометровий паркан?


Чи можуть люди роками судитися через пересунути на 30 сантиметрів паркана? Виявляється, можуть. Розмір і справді не має значення: хоч півметра, хоч півтора - садівник не віддасть сусідові ні п'яді своєї землі.

- Порушення кордонів - це найгостріша проблема після оформлення прав власності на садові ділянки, - каже голова Спілки садівничих некомерційних об'єднань Новокузнецька Галина Дамм. - Лише за один тиждень нам надійшло три заяви на цю тему з СНТ "шляховик", "Гідродобитчік", "Ветеран", а за останній місяць - 15.

За законом садову ділянку дається громадянину не тільки для вирощування овочів, фруктів і ягід, а й для відпочинку, про що ми зовсім забули. Про який відпочинок може йти мова, якщо найближчі сусіди стають найлютішими ворогами?

Сьогодні ми живемо за Сніпу 30-02-97 (із змінами) "Планування і забудова територій садівничих об'єднань громадян, будівель і споруд", коли садівникам стали виділяти вже 10 і більше соток землі. Начебто є де розгулятися і дотриматися всіх правил, аж ні! "Поставлю-ка я баньку ось тут. А що у сусіда ганок поруч - так це його ганок, його і проблеми ". Або гараж шість на вісім і п'ятиметрової висоти виростає у сусідського паркану: "А місця не вистачить, так і пересуну парканчик, там бабулька старенька, сильно виступати не буде, та й захистити її нікому".

А ось тут, каже голова спілки, порушники сильно помиляються: "Недотримання прийнятих нормативів забудови може викликати серйозні неприємності". У Карлике, приміром, садівник пише заяву до правління СНТ: "Прийміть заходи, новий туалет Іванова Івана Івановича ніяк не підходить до моєї альтанці. Ось тут у мене кущ білих троянд, ось тут вчора повитиця вилася ... Сьогодні в мене мухи в чайнику і запах! Переконливо прошу прибрати архітектурне доповнення до моєї альтанці в інший кут саду ". Зазвичай нормальним людям і говорити про це не треба - все вирішується полюбовно, по-гуртожитській, по-людськи.

Але ось у "Шахтобудівників" минулого літа пішли ще далі туалету, той хоч на своїй ділянці знаходиться. Хоп, вибудовують гараж на землях загального користування. Тільки після втручання Союзу садівників заборонили це будівництво. Неприпустимо!

Отже, алгоритм, що робити, якщо порушені нормативи, а сусід по колективному садівництву на вмовляння не реагує:

• не скаржимося (це був нульовий етап), а пишемо заяву до правління СНТ у двох примірниках. Один, на якому вам поставлять дату прийому документа, залишаємо собі;

• у випадку якщо ви на пару з сусідом набридли голові гірше гіркої редьки і він посилає вас за відомою адресою, прихопіть свідка і при ньому пріпішіте: "Від підпису відмовився". Це на випадок подальших розглядів, якщо такі, не дай бог, будуть. Не відмовиться допомогти своїм членам і Союз садівничих некомерційних об'єднань міста;

• якщо правління вирішити проблему не в силах, а рішення надовго затягується, залежно від ситуації запрошуйте пожежників, Росспоживнагляд, інші контролюючі служби. Виклик, швидше за все, буде платним, але пізніше, якщо суд визнає вашу правоту, виплачувати буде порушник;

• якщо ні правління, ні виклик відповідних служб не подіяли, звертайтеся до суду за місцем знаходження відповідача.

Результатом судових розглядів, якщо порушені нормативи забудови, цілком може бути знесення незаконних будов "силами і засобами особи, їх побудував, або за його рахунок". Підставою для цього може служити і рішення правління товариства, прийняте за скаргою сусіда.

- Але завжди краще, - каже Галина Дамм, - не доходити до публічних розбірок і судових тяжб, а знаходити компроміси. У тому числі і по посадці дерев, чагарників вздовж меж ділянок. Посадили ви дубок, а через кілька років він стане великим деревом і затінити все на світі. Тому треба враховувати, що мінімальна відстань від стовбурів високорослих дерев до меж ділянки має бути 4 метра, среднерослих - 2 метри, чагарнику - 1 метр.

Заклик "Давайте жити дружно!" Ще більш актуальним для старих садівничих товариств, утворених в 60-80-х роках минулого століття. Там все поналеплено, ділянки виділялися "садівничим товариствам робітників і службовців" від 4 до 6 соток. Садівникам дозволялося мати літній будиночок площею від 12 до 25 квадратних метрів і терасою до 10 квадратів. У 1988 році Рада міністрів РРФСР затвердив новий типовий Статут садівницького товариства, за яким розмір виділених ділянок збільшився до 4 - 10 соток, а площа будиночків - до 50 квадратних метрів. Але - в тісноті, та не в образі, як-то розміщувалися. І тоді, до речі, регламент будівель був ще більш жорстким. За тим, де ти поставиш на своєму "хустинці" будиночок, де туалет і не зрушив чи паркан, стежили цілі комісії з профкому підприємства, райвиконкому і Ради народних депутатів. Під час перебудови система обліку і контролю порушилася, на деяких ділянках почали ліпити, хто що хоче, потім ділянки продавалися, перепродувалися, і тепер тут вихід один: жити, намагаючись не заважати один одному, вирішувати все полюбовно і не доходити до розборок.

Є ще один момент у порушенні садових кордонів. Це коли по грядках носиться сусідський собака, вашу розсаду щипають чужі гуси, а поросята і Козлятушкі-ребятушки ласують молодими кабачками. За типовим статутом 1982 члени садівничих товариств мали право тримати до 20 голів птиці, до п'яти кроликів-і нутріематок з приплодом, до п'яти бджолосімей "при обов'язковому дотриманні ветеринарно-санітарних правил і без шкоди нормальному відпочинку на сусідніх садових ділянках". У статуті 1988 кількість живності вже не обговорюється. Єдине, що зберігається, це заборона на велику рогату худобу. Корова, кінь - це "жителі" села, а не саду. Зараз у кожному товаристві свої правила, регульовані головним садівничим законом ФЗ № 66. Але головна заповідь залишилася колишньою: не заважай! Живи і радій квітам і плодам сам і дай жити і радіти іншим.


Читайте також:

Пристрій «поживних» ям під багаторічники.
Автор - Сергій Дьяков Настає золота осінь і багато хто з нас уже замовили, оплатили і чекають посадковий матеріал багаторічних культур. Деякі дачники тільки збираються це зробити, але, проте, підготовка посадкової ями грає не останню роль в приживлюваності саджанців, а так само і в їх подальшому розвитку на багато років. Перші посадочні ями я «конструював» для винограду, оскільки розведенням цієї культури на своїй дачі зайнявся ще задовго до того, як перейшов на «вирощування грунту» за Законами Природи, тобто зайняв природний ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ своєї дачі.

Укорінення черешків винограду.
Автор - Сергій Дьяков Насамперед дозвольте привітати Вас з минулим святом Медовим Спасом і наступившим Яблучним Спасом. Хочу побажати успіхів і здоров'я, Вам і вашим близьким. У цьому випуску розповім, як укорінюють живці всіма улюбленої сонячної ягоди - ВИНОГРАД. Якщо прочитати хоча б одну книгу з вирощування винограду і уявити, скільки заходів треба зробити по догляду за цією культурою, то і бажання набувати виноградні саджанці відпадає.

Пристінна культура (частина 2)
Перша частина Автор - Сергій Дьяков. Вітаю Вас, мій дорогий абонентів! У цьому випуску розповім про пристенной культурі, такий як помідор. Не дивуйтеся цьому, бо я використовую будь-який куточок своєї дачі для вирощування рослин, ну а південні стіни будівель це просто райський куточок для них. І так, чому став вирощувати помідорне рослина біля стін дачного будиночка і сараю. Причина дуже проста.

«Поглиблення» родючості поживних ділянок (частина 4)
Частина перша Частина друга Частина третя Автор статті: Сергій Дьяков Вітаю Вас, мій дорогий абонентів! Сьогодні мова піде знову про компостних купах, точніше про їх ефективному використанні. Припустимо такий варіант, що Вам дуже пощастило, і Ви десь «поцупили» або Вам безоплатно зробили презент.

«Поглиблення» родючості поживних ділянок (частина 3)
Частина перша Частина друга Автор статті: Сергій Дьяков Доброго дня, шановний абонентів! Як і домовлялися з Вами в минулому випуску, сьогодні мова піде про те, що доцільно споруджувати компостні купи в окремо відведених місцях, де немає рослин. Розглянемо мінуси і плюси цього заходу. По-перше, щоб організувати огорожу для складування та компостування органічних компонентів компостної купи, потрібні капіталовкладення, нехай невеликі, але все ж потрібні. http://www.webfermerstvo.org.ua/


 
Чи потрібна Україні своя валюта?




Результати голосування

  




  Ми тут...